Kontaktuppgifter

Alla medarbetare på Härjegårdar / Fastighetsavdelningen Härjedalens kommun har från och med 15 april 2024 nya e-postadresser.

Anledningen till det här är att Kommunstyrelsen beslutade 16 februari 2023 att Härjegårdars medarbetare förs över till Härjedalens kommun 1 januari 2024 som i samband med det här blir Fastighetsavdelningen. Alla medarbetare byter då arbetsgivare till kommunen. Medarbetarna behåller sina arbeten och har kvar sina arbetsplatser.

Datumet för överflyttning blev senare framflyttat till 1 mars 2024.

Bolaget Härjegårdar har från 1 mars 2024 inga medarbetare men äger fastigheter och köper tjänster.


Våra ordinarie öppettider på kontoret är:

Vardagar kl 10.00 - 12.00

Telefon 0680 - 169 50 växel

E-post: info.harjegardar@herjedalen.se

Du kan göra din felanmälan på två olika sätt:

  • Här på vår webbsida loggar du in under Mina sidor och skriver in din felanmälan
  • Via telefon 0680 - 169 75 mellan klockan 09.00 - 10.00 måndag - fredag
  • Vid akuta fel efter klockan 10.00 ring 0680 - 169 75 och du får en hänvisning till ett speciellt nummer. En akut felanmälan kan vara totalt värmeavbrott under vinter, totalt stopp i avlopp, en större vattenläcka eller större elfel.

Besöksadress kontoret i Sveg

Härjegårdar Fastighets AB
Fjällvägen 5   
842 32  SVEG

Postadress

Härjegårdar Fastighets AB
Box 40
842 21  SVEG

Kontaktuppgifter

Namn

Titel

Telefon

E-post





Stig Holm

TF VD

070-3405626

info@harjabron.se

Hans Heuser

Avdelningschef fastighetsavdelningen

0680-169 69

hans.heuser@herjedalen.se

Anders Persson

Fastighetschef

0680-169 74

anders.persson@herjedalen.se

Barbro Långström

Ekonomichef

0680-169 56

barbro.langstrom@herjedalen.se

Marie Olofsson

Reception, kundmottagning

0680-169 51

marie.b.olofsson@herjedalen.se

Maria Malmgren-Larsson

Uthyrning

0680-169 60

09.30-11.30

maria.malmgren-larsson@herjedalen.se

Mattias Widmark

Uthyrning

0680-169 66

09.30-11.30

mattias.widmark@herjedalen.se

Birgitta Andersson

Hyresadministration

0680-169 53

birgitta.andersson@herjedalen.se

Melina Forsslund

Ekonomiassistent, felanmälan

0680-169 67

melina.forsslund@herjedalen.se

Eva Kröjs

Fastighetsadministration

0680-169 68

eva.krojs@herjedalen.se

Börje Wallin

Arbetschef

0680-169 54

borje.wallin@herjedalen.se

Jakob Vidarsson-Fries

Energistrateg

0680-169 58

jakob.vidarsson-fries@herjedalen.se

Matti Niemelä

Bo/lokalvärd Östra Sveg

0680-169 57

matti.niemela@herjedalen.se

Jonas Strand

Bo/lokalvärd Västra Sveg

0680-169 55

jonas.strand@herjedalen.se

Per-Erik Johansson

Bo/lokalvärd Hede och Funäsdalen

0684-167 96

per-erik.johansson@herjedalen.se

Publicerat av: Birgitta Andersson 2024-06-12